وکیل

وکیل طلاق توافقی در کرج با 99% پیروزی پرونده در سال 1403

راهنمایی کامل درباره وظایف و اقدامات وکیل طلاق توافقی در کرج

زوجینی که قادر به سازش و ادامه زندگی مشترک با هم نیستند و می‌خواهند از هم جدا شوند، پیش از مراجعه به دادگاه بر سر مسائل حقوقی و مالی با هم توافق می‌کنند تا فرایند طلاق زودتر انجام شود. با توجه به اینکه اغلب زوجین اطلاعات کافی درباره قوانین و مقررات حقوقی ندارند، در این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل و دقیقی درباره وظایف وکیل طلاق توافقی در کرج در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات دقیق تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

وکیل طلاق توافقی در کرج

اقدامات وکیل طلاق توافقی در کرج

زوجین برای کوتاه کردن فرایند طلاق با کمک وکیل مجرب طلاق توافقی، در زمینه مسائل مختلف با هم توافق می‌کنند. مسائلی که در طلاق توافقی مورد بحث و اختلاف‌نظر زوجین است شامل موارد زیر است.

  • مهریه
  • اجرت المثل و نفقه
  • حضانت فرزندان
  • استرداد جهیزیه
  • نحوه ملاقات با فرزندان

به طور مثال زوج و زوجه می‌توانند با کمک وکیل طلاق در کرج توافق کنند که زوجه بخشی یا تمام مهریه را ببخشد تا باطل کردن عقد دائم زودتر اتفاق بیفتد یا اینکه در ازای بخشیدن مهریه حضانت فرزندان به عهده زوجه قرار بگیرد. همچنین وکیل طلاق به عنوان میانجی می‌تواند در رابطه با استرداد جهیزیه در تصمیم‌گیری زوجین تاثیرگذار باشد.

مراحل طلاق توافقی

  1. ارائه درخواست طلاق توافقی

اولین اقدام برای جدایی توافقی، مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و تکمیل طرح دعوی است. این اقدام باید در دادگاه محل سکونت زوجه انجام شود.

  1. شرکت در جلسات مشاوره

شرکت در جلسات مشاوره قبل از طلاق، اجباری و با هدف سازش بین زوجین است. به طور معمول بازه زمانی طولانی برای این جلسات در نظر گرفته می‌شود تا شانس تغییر نظر زوجین افزایش پیدا کند. زوجین می‌توانند با کمک وکیل طلاق توافقی در کرج، در این جلسات شرکت نکنند یا اینکه بازه زمانی جلسات را کوتاه کنند.

  1. تنظیم توافق‌نامه طلاق

مهم‌ترین مرحله برای جدایی، تنظیم توافق‌نامه طلاق است. توافق‌نامه سندی است که تصمیمات زوج و زوجه درباره مسائل مورد اختلاف در آن درج و با امضا به دادگاه ارائه می‌شود. قاعدتا افراد عادی تبحری در زمینه تنظیم این قرارداد ندارند و بهتر است انجام آن را به یک وکیل مجرب طلاق بسپارند. زیرا سهل‌انگاری و اشتباه در تنظیم قرارداد عواقب ناخوشانیدی دارد و ممکن است موجب تحمیل خسارت به زوجین شود.

  1. ارائه گواهی پزشکی قانونی

در مواردی از طلاق که زوجه یائسه نیست، لازم است برای جاری شدن طلاق، گواهی باردار نبودن زوجه  هم آماده شود. حتی در مواردی که زوجین ادعای عدم نزدیکی دارند، لازم است گواهی بکارت برای حذف نام همسر از شناسنامه به مراجع مربوطه ارائه شود.

  1. ارجاع زوجین به دادگاه

آخرین مرحله طلاق توافقی، بررسی شرایط توافق در دادگاه توسط قاضی است. قاضی شرایط را بررسی می‌کند و حکم نهایی طلاق را صادر می‌کند. زوجین هم می‌توانند با ارائه حکم طلاق ظرف مدت حداکثر سه ماه، از هم جدا شوند.

در صورتی که در جلسه دادگاه زوجین حرفی بزنند یا رفتار مبنی بر عدم توافق داشته باشند، قاضی رای طلاق را صادر نمی‌کند. بنابراین استفاده از تخصص و تجربه بهترین وکیل کرج (وکیل طلاق توافقی در کرج) اقدامی هوشمندانه است.

مزایای کمک گرفتن از وکیل طلاق توافقی در کرج

طلاق توافقی و کمک گرفتن از یک وکیل مجرب برای پیشبرد امور پرونده طلاق، برتری‌هایی نسبت به جریان عادی طلاق دارد که باعث می‌شود برخی از زوجین این شیوه را برای جدایی در پیش بگیرند و در وقت و هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند.

وقتی یکی از زوجین درخواست طلاق کند باید مکررا به دادگاه خانواده مراجعه کند و زمان طولانی را برای صادر شدن حکم طلاق صرف کند. اما وقتی وکیل طلاق توافقی در کرج زمینه تفاهم و توافق زوجین را بر سر مسائل حقوقی و مالی طلاق فراهم می‌کند، بدون اینکه زوجین چند ماه یا چند سال منتظر صدور حکم دادگاه باشند و مراجعات مکرری به دادگاه خانواده داشته باشند، می‌توانند از هم جدا شوند.

از طرف دیگر برخی از زوجین فرصت حضور در دادگاه یا تمایلی برای شرکت در جلسات دادگاه ندارند که می‌توانند از وکیل طلاق توافقی در کرج بخواهند انجام امور طلاق را به عهده بگیرد و به جای آن‌ها در جلسات دادگاه شرکت کند.

همان‌طور که پیش از این هم تاکید کردیم، وکیل طلاق توافقی در کرج زمینه سازش و توافق زوجین بر سر مسائل مختلف را فراهم می‌کند؛ یکی از مزایای مهم این اقدام این است که دیگر زوجین درگیر کشمکش و اختلاف نمی‌شوند و فشار روانی کمتری را تجربه می‌کنند. حتی اگر زوجین فرزند یا فرزندانی هم داشته باشند، با کمک وکیل طلاق توافقی در کرج، در معرض تنش اختلافات والدین قرار نمی‌گیرند.

دستمزد وکیل طلاق توافقی کرج را کدام یکی از زوجین باید پرداخت کند؟

دستمزد وکیل طلاق توافقی کرج

یکی از سوالات متداول زوجینی که برای جدایی، طلاق توافقی را انتخاب کرده‌اند، مسئولیت پرداخت هزینه‌ها است. بهتر است بدانید به دلیل اینکه طلاق توافقی است، زوجین موظف هستند هزینه‌های تمام امور مربوط به طلاق را به صورت مشترک پرداخت کنند. هزینه‌های انجام امور طلاق توافقی شامل هزینه ثبت دادخواست، هزینه مشاور خانواده، هزینه طلاق در محضر، هزینه حق الوکاله وکیل برای طلاق توافقی، هزینه آزمایش بارداری قبل از طلاق است.

البته هزینه مشاوره خانواده زوجین که بعد از ثبت دادخواست و تعیین شعبه دادگاه که زوجین موظف به پرداخت آن هستند در شهرهای مختلف کمی با هم تفاوت دارد.

اقدامات قانونی طلاق توافقی چقدر طول می‌کشد؟

مهم‌ترین مسئله‌ای که درباره طلاق توافقی باید بدانیم این است که زوجین می‌توانند اقدامات قانونی طلاق را در کوتاه‌ترین زمان به پایان برسانند و خود را درگیر رفت و آمد مکرر به دادگاه نکنند. مدت زمان انجام اقدامات طلاق توافق بستگی به این دارد که زوجین بخواهند به تنهایی کارهای طلاق را انجام دهند یا اینکه از کمک وکیل طلاق توافقی در کرج استفاده کنند.

انتظار می‌رود وکیل طلاق توافقی با اطلاعات کامل و دقیقی که دارد، انجام اقدامات ضروری را به عهده بگیرد و فرایند طولانی طلاق که معمولا چند ساله است، را بین 2 تا 6 ماه کوتاه کند. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که تجربه و تخصص وکیل طلاق توافقی هم در بالابردن سرعت انجام امور قانونی طلاق توافقی تاثیرگذار است.

سید فرهاد موسوی صفر تا صد پرونده‌های طلاق توافقی را، بدون نیاز به حضور زوجین و در کوتاه‌ترین زمان به سرانجام می‌رساند و از موکلان حق الوکاله‌های مناسبی دریافت می‌کند.

جمع بندی

برخی از زوجین به دلیل اختلافات زیادی که با هم دارند و عدم تمایل برای درگیر شدن با مراحل سخت و زمانبر طلاق، به صورت توافقی از هم جدا می‌شوند. در این مطلب سعی کردیم راهنمای کاملی درباره وظایف وکیل طلاق در کرج بیان کنیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید باشد و پاسخ سوالات خود را دریابید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با وکیل